Sklaida

Spaudos pranešimas

Eglės Gandos Bogdanienės personalinė paroda „7 KAMBARIAI“

Portalas:7 Meno dienos
Publikacijos data:2019 09 06

Parodoje „7 kambariai” menininkė pristato įvairių laikotarpių kūrybos apžvalgą, kurdama netikėtas gyvenimo ir fantazijų sintezes, suteikdama darbams ir jų sąveikoms naujų prasmių. 7 atskiros galerijos „Arka“ erdvės funkcionuoja kaip skirtingų Eglės Gaandos Bogdanienės tyrimų refleksijos ar (re)konstrukcijos, kuriose – tekstilės objektai, įvietintos instaliacijos, video darbai, performansų skaitmeninė dokumentacija ir kt.

Daugiau čia.

Recenzija

Atgaivinant atmintį. Tarptautinė grynosios akvarelės paroda „LINK“

Portalas:LDS „Dailėraštis“
Autorius:Ieva Elena Baublytė
Publikacijos data:2019 08 19

„Gyvoji atmintis dyla, o metaforiškai pagauta ir užfiksuota mintis tekstiniame ar vaizdiniame kūrinyje suteikia galimybę vėl ir vėl bent trumpam pro asmenines autoriaus duris užsukti į tą konkretų laiką. Parodoje tikrai pastebėsite, jog autoriai gana skirtingai interpretuoja Baltijos kelio temą, sukurdami žaismingą kaleidoskopo efektą. Įdomu ir tai, jog kiekvienas parodos dalyvis ne tik grynosios akvarelės technika nuliejo po kūrinį ar du, bet ir užrašė savo mintis, – kurios tikrai papildė kūrinius.“

Daugiau čia.

Pranešimas spaudai

Tarptautinė grynosios akvarelės paroda „LINK“ skirta Baltijos kelio 30-mečiui

Portalas:vilnius.lt
Publikacijos data:2019 08 05

Gryninant projekto LINK vientisumą, centrine figūra pasirinktas žymus Lietuvos akvarelistas, grupės AQUA 12 įkūrėjas Eduardas Urbanavičius (1931-2008). Laisvės apraiškos link Nepriklausomybės, menininko kūryboje įprasmina tautines ir pilietines vertybes. Siekiant auditoriją plačiau supažindinti su grupės AQUA 12 puoselėjama grynosios akvarelės tradicija, parodoje pristatoma trijų Baltijos šalių akvarelistų darbų kolekcija. Parodoje dalyvauja apie 40 dailininkų.

Kuratorė – akvarelistė, grupės AQUA 12 narė Saulė Urbanavičiūtė.

Daugiau čia.

Pranešimas spaudai

Arvydo Kašausko personalinė tapybos paroda „Nuo realaus link abstraktaus“

Portalas:artnews.lt
Publikacijos data:2019 08 02

Parodoje eksponuojami darbai apibendrina ilgametę autoriaus reflektuojamą Lietuvos kraštovaizdžio temą, kūriniuose pristatomą nuo platesnės panoramos peizažų iki siaurose didmiesčių gatvelėse aptinkamų kamerinių naratyvų. Dominuojantys regimos aplinkos motyvai, kuriuose ypatingas dėmesys skiriamas medžiams, artimi daugeliui viduriniosios ir vyresnės kartos lietuvių tapytojų, tačiau Kašauskas išsiskiria savitu tapymo stiliumi..

Daugiau čia.

Pranešimas spaudai

Tarptautinė grynosios akvarelės paroda „LINK“ skirta Baltijos kelio 30-mečiui

Portalas:delfi.lt
Publikacijos data:2019 07 30

Projekte LINK, idėjine prasme glaudžiai susijusiame su pamatinėmis vertybėmis, aktualizuojamas šiuolaikybės paribyje atsidūręs akvarelės menas. Taip pat pasižyminti lengvumu, spalvų persidengimu ir skaidrumu, slepiančiu sudėtingą ir meistrystės reikalaujančią techniką, akvarelė tampa subtilia raiškos forma kalbėti apie drąsių žmonių didžius poelgius, kurie be agresijos geba pasiekti reikšmingų rezultatų kaip nutiko ir įgyvendinant Baltijos kelią.

Daugiau čia.

Pranešimas spaudai

Vlado Lisaičio paroda „Konfigūracijos“ galerijoje „Arka“

Portalas:artnews.lt
Publikacijos data:2019 07 11

Parodoje pristatomi įvairių laikotarpių menininko grafikos darbai, kurie atskleidžia autentišką braižą, išgrynintą naudojant skirtingų klišių kombinacijas viename kūrinyje. Tapybą versdamas grafika, o grafiką – tapyba, Lisaitis kuria improvizuodamas, keldamas sau naujus iššūkius, peržengiančius tradicines technologines ribas.

Daugiau čia.

Pranešimas spaudai

Galerijoje „Arka“ atidaroma Ričardo Zdanavičiaus personalinė paroda „Jausenos“

Portalas:delfi.lt
Publikacijos data:2019 07 09

Parodoje eksponuojamuose darbuose autorius sutelkia dėmesį į savo ar (įsi)vaizduojamų personažų, daugiausia moterų, slaptus vidinius jausmus, kurie neverbalizuojami, tačiau žiūrovui atpažįstami menininko fiksuojama kūno kalbos raiška. Tai reflektuoja būseną, kai atsidūrę konkrečioje situacijoje save kontroliuojame, idant paslėptume nuo aplinkinių savo vidinį pasaulį.

Daugiau čia.

Recenzija

Išgryninta vienatvė

Portalas:M-puslapiai.lt
Autorius:Monika Valatkaitė
Publikacijos data:2019 07 03

„Jaunosios kartos menininkas Mantas Daujotas neretai linksniuojamas kaip savamokslis būgnininkas ir profesionalus dailininkas. Menininko paveikslai neprimena ekspresyvios, ypač būdingos vyresnei lietuvių dailininkų kartai, tapybos, kur būgnų lazdeles būtų pakeitę teptukai. Kone priešiška muzikaliajai, tapytojiška autoriaus pusė asmeninį santykį su pasauliu, rūpimais klausimais, reiškia ramumu, sąstingiu ar štiliu.“

Daugiau čia.

Reportažas

Nuo barzdos iki informacinio triukšmo: tapytojo Rodiono Petrovo atvejis

Portalas:lrt.lt
Autorius:Mindaugas Klusas
Publikacijos data:2019 06 24

Rodiono Petrovo parodos sostinės „Arkos“ galerijoje pavadinimą – „Triukšmas“ – pasufleravo neįprasta technika kuriamas ciklas. Jį tapydamas menininkas naudojo… savo barzdos plaukus.

Daugiau čia.

Pranešimas spaudai

Tarptautinių mainų projekto „Paris-Vilnius“ paroda „Voyage“ galerijoje „Arka“

Portalas:artnews.lt
Publikacijos data:2019 05 31

„Kelionių trokštantys nomadai – tai 20 menininkų, kurie aktualizuoja kelionę kaip procesą ir tikslą. Tirdami vidaus ir išorės santykį, jie siekia fiksuoti į tarpusavio susitikimą vedančius žingsnius. Tiesioginės, dvasinės, vaizduotiškos, patyrimų ir vidinio pasaulio kelionės – šią idėjinę įvairovę atliepia skirtingos meno formos parodoje – tapyba, skulptūra, fotografija, iliustracijos, instaliacijos. Kūriniai – tarsi dialogas, kviečiantis patirti keliavimo būseną”.

Daugiau čia.

Pranešimas spaudai

Eglės Ulčickaitės personalinė paroda „Fragmentai“ galerijoje „Arka“

Portalas:artnews.lt
Autorius:Eglė Ulčickaitė
Publikacijos data:2019 05 08

<…> Fragmentas [lot. fragmentum – nuolauža, skeveldra] – nedidelė visumos dalis, nuotrupa. Žodį „fragmentas“ šios parodos kontekste galima traktuoti daugiaprasmiškai. Parodoje pristatau keletą savo 2012 – 2019 m. kūrybos fragmentų iš tapybos, piešinių, akvarelių, koliažų bei radinių kolekcijų.

Daugiau čia.

Pranešimas spaudai

Galerijoje „Arka“ atidaroma menininko Andriaus Kviliūno paroda „Mano svečių dainos“

Portalas:delfi.lt
Publikacijos data:2019 04 11

Parodoje pristatomi naujausi autoriaus video darbai ir instaliacija, fragmentiškai replikuojanti menininko gyvenamą erdvę Markučiuose, kurioje žiūrovai taps svečiais „kito“ kambaryje.

Daugiau čia.

Recenzija

Markučių katės automobiliu

Portalas:7md.lt
Autorė:Agnė Narušytė
Publikacijos data:2019 05 03

Viskas prasideda ir baigiasi menininko kambaryje Markučiuose, kurio užuominos dabar perkeltos į galinę „Arkos“ galerijos salę: lyginimo lenta, vazos, darbo stalas ir langas, už kurio lyg tarp kitko sprogsta Putino bombos. Menininko buitis – tai stebėjimo punktas, kuriame tūnant tikrovės kontūrai niekada nenusistovi, nes imperatyvas „turiu kurti meną“ niekada nemiega.

Daugiau čia.

Reportažas

4-oji šiuolaikinės dailės kvadrienalė „Memorabilia. Įrašyti į atmintį“

Laida:„Kultūros diena“
Publikacijos data:2019 04 12

„Memorabilia. Įrašyti į atmintį“ tai – 4-oji šiuolaikinės dailės kvadrienalė, organizuojama Lietuvos dailininkų sąjungos. Galerijoje „Arka“ pristatoma projekto potemė „Ne_fiksuojanti laikmena“.

Daugiau (nuo 4:25) čia.

Recenzija

Didysis LDS naratyvas

Portalas:m-puslapiai.7md.lt
Autorė:Karolina Rimkutė
Publikacijos data:2019 05 03

Šiųmetė projekto tema – „Memorabilia. Įrašyti į atmintį“ – kilo iš pernai LDS išleisto albumo „Memorabilia“, kuriame vystoma kvadrienalėje pristatoma atminties tema, konceptualizuota trijų menotyrininkių: Ritos Mikučionytės, Nijolės Nevčesauskienės ir Evelinos Januškaitės-Krupavičės. Tiek albumas, tiek parodos remiasi asmeninės ir kolektyvinės atminties koncepcija.

Daugiau čia.

Pranešimas spaudai / Press release (EN)

4th Quadrennial of Contemporary Art

Portalas:echogonewrong.com

The purpose of the quadrennial is to present the contemporary works of Lithuanian artists of the last four years, to increase awareness and accessibility, to mobilize and encourage professional artists and art historians for the development of Lithuanian culture, analysis of development tendencies, and cultivation of public conception of professional art.

More here.

Reportažas

Každailių sukurta heraldika ir grafika užėmė „Arkos“ galerijos erdves

Portalas:lrt.lt
Autorė:Monika Petrulienė
Publikacijos data:2019 05 18

Galerijoje „Arka“, atidaryta dviejų autorių – Arvydo Každailio ir Agnės Indrės Každailytės (1963–2015) – retrospektyvinė 3 dalių grafikos ir knygos meno paroda. Bendras vienos šeimos narių ir kartu skirtingas žvilgsnis į kūrybą užėmė visas galerijos erdves.

Daugiau čia.

Interviu

Neskelbtas interviu su recidyvistų auka – menininke Agne Indre Každailyte

Portalas:lrt.lt
Žurnalas: „Kultūros barai“
Autorė:Ramutė Rachlevičiūtė
Publikacijos data:2019 05 05

„Šį seniai, 2012-ųjų gruodį, darytą interviu nusprendžiau paskelbti, kai kovo mėnesį Vilniuje, „Arkos“ galerijoje buvo surengta Arvydo Každailio ir jo dukters Agnės Indrės Každailytės (1963–2015) grafikos ir knygos meno paroda. Tai gera proga prisiminti talentingą knygų iliustratorę, kurios žiaurus nužudymas apiplėšimo tikslais 2015-ųjų liepą sukrėtė ne tik menininkų bendruomenę.“

Daugiau čia.

Video reportažas

Pažintis su naujausiomis Arvydo Každailio parodomis

Laida:„Linija, spalva, forma“
Autoriai:Scen. aut. Augis Kepežinskas, rež. Marius Siparis
Publikacijos data:2019 04 28

Kviečiame iš arčiau susipažinti su Arvydo Každailio kūryba. Jo naujausioje parodoje buvo galima išvysti dvi skirtingas temas „Lietuvos heraldika iš dailininko studijos“ ir „Pro vagono langą“. Pirmoje, tarsi, simboliais ir ženklų kalba užrašyta istorinė apybraiža, o antroje dalyje oficialų toną keičia intymus pasakojimas pirmuoju asmeniu, tęsiantis istoriją autoriaus prisiminimais nuo II Pasaulinio Karo iki pat šių dienų.

Daugiau čia.

Interviu

Andrius Makarevičius ir jo kūrybiniai ieškojimai

Portalas:Šiaurės Atėnų „Kultūros eskizai“
Autorė:Rūta Paitian
Publikacijos data:2019 04 27

Stoties rajono kasdienybė ir jos transcendentiškumas, sugretinantis tai, ką matome tiesiogiai, su tuo, kaip mus tai veikia. Asociatyvumas sulig kiekvienu žvilgsniu ar veikėju. Temos sklando ore, o jas akylai seka ir aktyviai gaudo jaunosios kartos tapytojas Andrius Makarevičius.

Daugiau čia.

Radio interviu

3 parodų pristatymas

Radijas:LRT
Laida:Ryto allegro
Publikacijos data:2019 02 25

„Sostinės „Arkos galerijoje“ kultūrinei visuomenei pristatytos net trys naujos parodos – „Imaginarium. [Pa]tyrimai / paroda atspindžiams“, „Stoties rajono pasakojimai, arba Mandelos efektas“ ir „Visas laikas smėlio“. Apie menininkus, savo darbuose reprezentuojančius gyvenamoje aplinkoje pastebėtus reiškinius, pateikiančius dabarties vaizdų refleksijas ar kūriniuose jungiančius vizualųjį meną ir poeziją, pokalbis su galerijos direktore Evelina Januškaite-Krupaviče.“

Daugiau čia.

Interviu

Jaunosios kartos tapytojas Andrius Makarevičius pristato parodą – savianalizė ir dėmesys aplinkai

Portalas:zmones.lt
Publikacijos data:2019 02 22

„Sako, stoties rajonas atgyja! Barai ir kavinukės, galerijos ir kepyklėlės kuriasi kaip ant mielių. Ir aš čia! Jau dešimt metų sukuosi tarp Halės turgaus, V. Šopeno, Šv. Stepono ar Aguonų gatvių. Erdvė, kurioje gyvenu, tampa ir kūrybine studija, kurioje gimsta personažai…“

Daugiau čia.

Parodos pristatymas

Paroda „IMAGINARIUM“ galerijoje „Arka“

Portalas:artnews.lt
Publikacijos data:2019 02 19

„Pristatomais kūriniais reflektuojamas dabarties vaizdų perteklius, tikro ir fiktyvaus, objekto ir subjekto santykis, realybės reprezentacija ir kiekvienam individuali Tikrovė. Kuriami fenomenologiniai ekranai, formuojantys atspindžio ir atminties laikinumo patyrimą.“

Daugiau čia.

Parodos pristatymas

Andriaus Makarevičiaus paroda „Stoties rajono pasakojimai arba Mandelos efektas“

Portalas:7md.lt
Publikacijos data:2019 02 22

„Potėpiuose palikau daug savianalizės momentų, bet daugiau dėmesio skiriu aplinkai, kurioje gyvenu, miesto detalėms, kurias praeinu ir galiausiai palieku ant drobės fragmentais ar užrašais.“   

Daugiau čia.

Parodos pristatymas

Visas laikas smėlio / Jolanta Gegelevičiūtė

Portalas:kasvyksta.lt
Publikacijos data:2019 02 13

„Svarstydama apie mažo žmogaus kultūrinį palikimą, kuris įvairiomis formomis gyvena tūkstančius metų, J. Gegelevičiūtė nepamiršta ir kito svarbaus aspekto – meno kūrinio materialumo ir pažeidžiamumo. Visų palėpėse pamirštų, apdulkėjusių paveikslų, nebeišvystančių dienos šviesos.“   

Daugiau čia.

Renginio pristatymas

IMAGINARIUM. [Pa]tyrimai / paroda atspindžiams

Portalas:kasvyksta.lt
Publikacijos data:2019 02 12

„Ši paroda remiasi Hanso Beltingo, Maurice Merleau-Ponty ir Jacques Lacano teorijomis, kuriose skleidžiasi atspindžio ir atminties efemeriškumo, patyrimo, atvaizdo ir vaizduotės plotmės. Parodoje mėginama [pa]tyrinėti žmogaus sąmonės, pasąmonės, vaizduotės, sapnų ir patirčių klodus bei jų santykius, siekiant suvokti jų organišką būtį laike ir erdvėje.“   

Daugiau čia.

Parodos pristatymas

Grigaliaus Grinčelaičio ir Justino Ermino skulptūros ir videodarbų paroda

Portalas:7md.lt
Publikacijos data:2019 01 18

„Tai dviejų jaunųjų kūrėjų, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos dvyliktos klasės mokinių Grigaliaus Grinčelaičio ir Justino Ermino skulptūros ir videodarbų paroda Lietuvos dailininkų sąjungos „Arkos“ galerijoje. Šių talentingų autorių kūryba, peržengdama įprastų mokyklinių peržiūrų ribas, ne tik parodo būsimų profesionalų meninius gebėjimus bei intencijas, bet ir atskleidžia dabarties jaunimui aktualią šiuolaikinio meno problematiką.“   

Daugiau čia.

Interviu laidoje: Linija, spalva, forma

Kristinos Norvilaitės paroda „Viską tau pasakysiu“

Televizija:LRT
Laida:Linija, spalva, forma
Publikacijos data:2019 02 24

Vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.

 

Keturių parodų apžvalga

Sentimentalūs pastebėjimai

Autorius:Rita Mikučionytė
Portalas:7md.lt
Publikacijos data:2019 01 25

„Išsiruošiau apžiūrėti parodų vedama labai asmeniško pasakojimo apie tai, kaip mes mokėmės ir mokome dailės. Šią jausmingą ekskursiją pradėsiu nuo savo mokytojo, tapytojo, ilgamečio Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokyklos direktoriaus Juozapo Miliūno (1933–2016) parodos „Tolumos, sutemos…“ galerijoje „Arka“…“

Daugiau čia.

Prisimenant tapytoją ir dailės pedagogą Juozapą Miliūną (1933–2016)

Dvylika sekmadienių

Autorius:Menotyrininkė Rita Mikučionytė
Spauda:Dailėraštis
Publikacijos data:2019 02 04

„Ką tik galerijoje „Arka“ baigėsi 2019 m. sausio 8–26 d. veikusi J. Miliūno paroda „Tolumos, sutemos…“. Tad kas gi liko šių vienas kitą papildančių renginių užribyje, dar nepastebėta, neaptarta, nepublikuota?“   

Daugiau čia.

Reportažas

Kristina Norvilaitė-Geniušienė pristato dukros įkvėptą parodą

Autorius:Žmonės.lt
Publikacijos data:2019 01 31

„Kristina Norvilaitė – pripažinta Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Kristina yra baigusi Grafikos bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Iki šiol ji surengė virš 40 asmeninių parodų, dalyvavo grupinėse parodose su kitais menininkais.“   

Daugiau čia.