IX-oji tarptautinė tekstilės miniatiūrų bienalė „IŠ DĖŽĖS / OUT OF THE BOX“

Paroda vyko:2015 m.

IX tarptautinė tekstilės miniatiūrų bienalė „Iš dėžės / Out of the box“ pristato menininkus iš įvairių pasaulio kampelių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Skandinavijos, Baltarusijos, Vokietijos, Prancūzijos ir kitų Europos šalių, taip pat Azijos kraštų (ypač daug Japonijos menininkų) ir Amerikos.

Bienalės koncepcija turi perkeltinę ir tiesioginę prasmę. Dėžė – reglamentacijų, apribojimų ir taisyklių simbolis, anglų kalboje (Out of the box) reiškiantis išsilaisvinimą iš stereotipų, gebėjimą pasaulį išvysti naujai, be asmenybę niveliuojančių išankstinių schemų.

Eksponuojami įvairūs darbai, derinantys tiek tradicines, tiek inovatyvias formas, atspindintys autorių individualybes ir pasaulyje vyraujančias tekstilės meno tendencijas. Miniatiūros išsiskiria aktualizuotu požiūriu į bendražmogišką ir istorinę praeitį. Vienoms būdingi tapatybės ir autentiškumo ženklai, rimtis ir savistaba, kitos trykšta ironija, emocijų kibirkštis įskeliančiu ekscentriškumu.

Parodoje eksponuojami įvairūs darbai, atspindi autorių individualybes, požiūrį į bedražmogišką istorinę praeitį, pasaulyje vyraujančias tekstilės meno tendencijas. Miniatiūrose panaudotos įvairios medžiagos: audiniai, medis, metalas, siūlai, popierius ir t.t.