VIII-oji tekstilės meno bienalė „(At)kurti“

Kuratoriai:prof. Žydrė Ridulytė, prof. Eglė Ganda Bogdanienė, menotyrininkė dr. Lijana Šatavičiūtė-Natalevičienė.
Bienalė vyko:2018 m.

Aštuntojoje tekstilės meno bienalėje „(At)kurti“, „Arkos“ dailės galerijoje eksponuoti skirtingų kartų autorių kūriniai, apžvelgta plati skalė istorinių, tautinių, politinių Lietuvos Valstybės simbolių interpretacijų tekstilės meno kūriniuose. Greta audimo rankomis ir kitų įprastų, tradicinių tekstilės kūrimo būdų parodyti ir kompiuteriniu audimu, naujausiomis technologijomis sukurti kūriniai bei instaliatyvūs, tarpdisciplininiai sumanymai.

Ekspozicija patvirtino, kad šiuolaikinė tekstilė įvairi, kad nepaisant skirtingos gyvenimiškos ir kūrybinės patirties, menininkus jaudina tie patys bendražmogiški, fundamentalūs klausimai, jų asmeninis santykis su istorine atmintimi.

Šiemet tekstilės bienalę „(At)kurti“ papildė visame pasaulyje garsaus japonų pynimo meno (angl. basketry) kūrinių pristatymas. Tai buvo intriguojanti parodos paralelė su lietuviškąją tekstile ir prasmingo tarptautinio menininkų bendradarbiavimo patvirtinimas, užtikrinantis tolimesnes lietuviškosios tekstilės plėtojimosi, pristatymo užsienyje perspektyvas.