Vilniaus galerijų savaitgalis (VGS) – tai nuo 2016 metų organizuojamas festivalis, kviečiantis visuomenę leistis į kelionę po įvairias Vilniaus meno erdves. Šiemet jau aštuntą kartą vykstantis renginys miestui ir jo svečiams pristatys plačią sostinės šiuolaikinio meno panoramą. Minint Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų nuspręsta pažvelgti į sostinės meno lauką iš aukso amžių perspektyvos.

Šių metų tema siekiame užklausti, ką, kaip ir kodėl žinome, prisimename, pasakojame? Apie kokius aukso amžius svajoja skirtingi individai ar bendruomenės? Ką pamirštame ar nutylime, nustumiame į paraštes? Ar aukso amžiai – tik iliuzija?

Rugsėjo 7–10 dienomis VGS kvies tyrinėti miestą per aukso amžių prizmę ir apsilankyti daugiau kaip 30 meno erdvių, kuriose bus galima ne tik apžiūrėti naujas parodas, pamatyti performansus, bet ir dalyvauti dirbtuvėse, ekskursijose, susitikti su menininkais.

 

Galerijos „Arka“ programa VGS:

PENKTADIENIS Rugsėjo 8 d.

17.00 Ekskursija parodoje „Aprengtas namas. Derinimasis prie sezoninės vaizduotės“ su kuratoriais.


ŠEŠTADIENIS Rugsėjo 9 d.

12:00 Vilniaus galerijų savaitgalio (VGS) ekskursija lietuvių kalba „Erdvės amžiai: Galerija „Arka“ (12:00-12:20, gidė Saulė Norkutė)

14:30 VGS ekskursija anglų kalba „Erdvės amžiai: Galerija „Arka“ (14:30-14:50, gidė Saulė Norkutė)

15.00 Ekskursija parodoje „Suiten. Kintančių suvokimų erdvės“ su autoriais ir kuratoriais

16.00 Ekskursija parodoje „Aprengtas namas. Derinimasis prie sezoninės vaizduotės“ su kuratoriais


SEKMADIENIS Rugsėjo 10 d.

12:00 Ekskursija lietuvių kalba su vertimu į gestų kalbą „Erdvės amžiai: Galerija „Arka“ (12:00-12:20, gidė Saulė Norkutė)

 

Visi renginiai ir ekskursijos nemokamos.

Taip pat kviečiame dalyvauti akcijoje „Žymėk autorių – laimėk kūrinį“, akcijos prizas – meno kūrinys.

Galerijų lankytojai Vilniaus galerijų savaitgalio metu ir po jo kviečiami savo socialinio tinklo Instragram nuotraukose, kuriose yra meno kūrinių, žymėti autorius ir pasinaudoti galimybe laimėti vieną iš trijų prizų – meno kūrinių.

Akcija vyksta 2023/09/07 – 2023/10/01.

Daugiau apie VGS: Vilniaus galerijų savaitgalis (vilniausgalerijusavaitgalis.lt)