Birželio 12-18 d. galerija „Arka“ dalyvauja „Volta Art Fair“ Bazelyje, Šveicarijoje. Šį kartą mugėje pristatoma kuruota 30-ies meno galerijų iš viso pasaulio ekspozicija, įsikūrusi architektūros perlu tituluojamame Klybeck 610 pastete, 1967 m. suprojektuotame Suter + Suter architektų.

Šiemet galerija pristato tris tapytojus – Medą Norbutaitę, Liną Liandzbergį ir Martyną Gediminą. Medos Norbutaitės cikle „Klounada“ atsirandantys pasakų personažai tarsi referuoja vaikystę, tačiau yra kuriami suaugusiam žmogui, taip siekiant iššaukti vidinį žmogaus pasaulį artikuliuojančius prisiminimus, persvarstyti baimes, laužyti stereotipus ir pasitelkus savikritiką ir saviironiją provokuoti jo vidinį klouną, besislepiantį už skirtingų kaukių ir grimų. Lino Liandzbergio kolekcijoje fiksuojamas žvilgsnis į dokumentuotų vaizdų sluoksniškumą santykyje su laiko kaita ir patirtimi. Autorius pasitelkia mobiliajame telefone fiksuotas asmenines akimirkas. Nufotografuoti patiriamos aplinkos, kaip teigia Rita Mikučionytė, šeimos gyvenimo ir kelionių momentai grakščiomis spalviklių linijomis perpiešti ant juodų ar baltų drobių tampa universaliais asmeninės erdvės ženklais. Martynas Gediminas pristato kolekciją iš ciklo “13”, kuriuo autorius siūlo rinktis paveikslą kaip ženklą, kuriam priklausai, kuris tave atspindi, kuris patinka arba kurio nekenti tiek, kad jis tave verčia tobulėti ir todėl išsipildo. Provokuodamas šią temą, autorius primena, kad nėra vienos tiesos ir mes kuriame ir skaitome ženklus kiekvienas sau.

Galerijos „Arka“ stendo nr. – A10, „Volta Basel“ mugė veiks birželio 12-18 d., 11-20 val., adresu 610 Klybeck, Gärtnerstrasse 2, Basel 4057, Šveicarija.

Šis projektas yra galerijos tinklaveikos programos dalis. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba, UAB “Reprodukcija ir Ko”.