Visas laikas smėlio

J. Gegelevičiūtės tapyboje aptinkami žmonijos prisiminimai, apsinešę užmaršties smiltimis ir mitų pavidalais nugrimzdę pasąmonės gelmėse. Parodoje, tarsi pasaulio ir civilizacijų eigą pristatančiame veikale, žvelgiama į svarbiausius istorijos skyrius, apmąstomas kūrybinis žmonijos palikimas, tačiau atsisakoma kategoriškų teiginių, chronologijos, visos ribos išblukusios ir švelniai persidengiančios. Abstrakčia plastine kalba apmąstomi skirtingų civilizacijų lopšiai, auginę ne tik savo piliečius, bet ir po krislelį formavę šiuolaikinį žmogų ir jo kultūrą.

Svarstydama apie mažo žmogaus kultūrinį palikimą, kuris įvairiomis formomis gyvena tūkstančius metų, J. Gegelevičiūtė nepamiršta ir kito svarbaus aspekto – meno kūrinio materialumo ir pažeidžiamumo. Visų palėpėse pamirštų, apdulkėjusių paveikslų, nebeišvystančių dienos šviesos. Arba priešingai – iš parodos į parodą keliaujančių darbų, kurie nuo gausios šviesos nepaliauja blukti. Tapybos medijos apmąstymai pratęsia parodos temą ir praplečia medijų arsenalą objektais bei video instaliacija.

 

Jolanta Gegelevičiūtė – menininkė, jungianti vizualųjį meną ir poeziją. Savo kūryboje plėtoja grafikos, tekstilės, tapybos technikas. Jos darbų epicentre – žmogaus santykis su jį supančiu pasauliu ir Dievu. Įvairuojant technikoms, darbų stilistika išlieka vientisa – iš skirtingų, dažnai geometrinių fragmentų lipdomi tiek skaitmeninės grafikos, tiek tapybiniai vaizdai. Paveikslų sluoksniuose ryškėja jei ir ne atsakymai į svarbiausius egzistencinius klausimus, tai bent jau taikliai užduoti klausimai.

Autorius:Jolanta Gegelevičiūtė
Kuratorius:Deima Žuklytė - Gasperaitienė
Laikas:2019 02 21 – 2019 03 14
Tags, ,