Parodoje eksponuojami J. Vienožinskio dailės mokyklos N. Vilnios filialo stiklo studijos mokinių (dažniausiai 15 – 18 metų vaikai) darbai. Ketvirtais mokslo metais, pagal programą, mokiniai gali pasirinkti kompozicijos dalyką – tapybą, grafiką, skulptūrą, fotografiją, keramiką ir t.t. Kai kurie iš jų pasirenka stiklą. Su šia medžiaga kartą į savaitę jie eksperimentuoja vienerius mokslo metus.
Kasdien žmonės mėgindami suprasti save ar trokšdami suvokti aplinką, remiasi savo pačių ar žmonijos sukaupta empirine patirtimi. Bet begalinė ir bevaisė absoliutaus supratimo paieška beveik visuomet veda į Deliuziją. Neteisingą įsitikinimą, kad egzistuoja kažkas, ko iš tikrųjų nėra. Tai – dažniausias šizofrenijos simptomas ir tokiu atveju pacientui neįmanoma įrodyti priešingai. Stebėtojas yra nukreipiamas nuo paties […]
“Dykumos vėjas” – tai atskiroje galerijos erdvėje eksponuojama žymaus, pasaulyje pripažinto lietuvių stiklo menininko, studijinio stiklo studijos “Glasremis” įkūrėjo ir tarptautinio meninio stiklo simpoziumo “Glass Jazz” organizatoriaus Remigijaus Kriuko solinė instaliacija. R. Kriuko kūrybos pagrindas – sudėtingų technologinių niuansų išpildymas, kūrėjo galimybių dirbant su itin sudėtinga ir kaprizinga karšto stiklo medžiaga persvarstymas.
Parodoje „Arkoje“ eksponuojama stiklo kūrinių kolekcija, sudaryta iš visų trijų simpoziumų metu sukurtų kūrinių, ir trečiojo simpoziumo procesą fiksavusių fotomenininkų Ramūno Danisevičiaus, Valentino Pečinino, Tado Povilonio, Audrio Guoko fotografijos. Parodoje taip pat demonstruojami Vytauto Adomaičio ir Tomo Kalinausko simpoziumo metu sukurti filmai.
Parodos pavadinimas – lotyniškų terminų imago (atvaizdas, kopija, panašumas) ir imagum (vaizduotė) sampratų įvietinimas. Imaginariumas – tai fikcinė, heterotopiška, individualiai patiriama laikinė erdvė, kurioje susitelkia atvaizdas kaip atspindys ir vaizduotė kaip atspindžių “gaminimo” tinklas.