VDA studentų baigiamųjų darbų paroda

Laikas:2023 06 02 – 17

Birželio 2 d., penktadienį, 18 val., galerijoje „Arka“ be atidaromojo renginio duris atveria Vilniaus dailės akademijos studentų personalinių parodų serija, kuri žymi studijoms skirto gyvenimo tarpsnio pabaigą, apvainikuotą profesionalaus menininko diplomu ir pasirodymu žiūrovams. Kartu tai prasidedančios savarankiškos menininko karjeros momentas. Ilgai lauktas. Trokštamas, bet ne kiekvienam saugus etapas. Plačiajai publikai atvira baigiamųjų darbų paroda – akademijos sukurta proga ir galimybė kiekvienam jaunajam menininkui pristatyti žiūrovams savo kūrybinę poziciją, tapti matomam, pritraukti ekspertų dėmesį. Svarbu, kad turint didelių lūkesčių ir svajonių, pabaigą pažymėtų įvykis, paliudijantis priartėjimą prie tų svajonių išsipildymo. Ši paroda – pirmoji galimybė vienu metu pamatyti visų Akademijos absolventų darbus, pasklidusius po VDA erdves ir įvairias galerijas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Telšiuose. Tai proga susipažinti su ateinančia jaunųjų menininkų, dizainerių, architektų ir restauratorių karta, atrasti naujausių šiuolaikinio meno ir dizaino tendencijų užuomazgas.

Galerijoje „Arka“ pristatomas tapybos studento Manto Platūkio (dėst. doc. dr. Eglė Ulčickaitė) bakalauro kūrybinis darbas, kuriame jaunasis autorius nagrinėja politikos, kolektyvinės pasąmonės, asmeninius praeities įvykius, pasitelkdamas filmų, fotografijos ir kitų medijų replikas.

Tapybos bakalaurantė Natalija Berežnova (dėst. lekt. Vita Opolskytė) pristato tapybos ir piešinių ciklą, pasakojantį apie apleistumą kaip psichologinę žmogaus būseną ir tapybinę sąvokos interpretaciją.

Tapybos katedros studentė Liucija Pačkauskaitė (dėst. prof. Arvydas Šaltenis) paveiksluose perteikia iš pirmo žvilgsnio paprastus gamtos, buities objektus, kuriems pasitelkdama skirtingas technikas, suteikia miglos, rūko, paslapties įspūdį.

Scenografijos studentė Karolina Klimavičiūtė (dėst. prof. Elena Virginija Idzelytė Dautartienė) pristato instaliatyvų projektą pagal F. Kafkos novelę „Šakalai ir arabai“. Svarstydama praeities ir ateities sandūrą, autorė apmąsto scenografijos vaidmenį šiuolaikinių technologijų akivaizdoje.

Studentė Julija Ciurupa (dėst. prof. Elena Virginija Idzelytė Dautartienė) kuria scenovaizdžių ir kostiumų eskizus V. A. Mocarto operai „Užburtoji fleita“ (Lietuvos nacionaliniam operos ir baleto teatrui) ir parodoje pristato scenovaizdžių maketus, instaliaciją, eskizus ir kostiumų fragmentus.

 

Birželio 16 d. galerija dalyvauja „Kultūros nakties“ programoje ir parodą kviečia lankyti iki 22 val. Paroda galerijoje „Arka“ veiks iki birželio 17 d.