Vilniaus dailės akademijos baigiamųjų darbų paroda

VDA Graduation Show

Laikas:2024 06 03 – 14

Birželio 3 d., pirmadienį, 14 val. galerijoje „Arka“ atsiveria VDA Graduation Show paroda, kurioje pristatoma Dizaino, Grafinio dizaino ir Mados dizaino studijų programų studentų ekspozicija.

Birželio 3 – 14 d. visuomenei pristatomi visi 2024-siais VDA ginami baigiamieji bakalauro ir magistro projektai, atstovaujantys skirtingas studijų kryptis. Paroda pasklidusi po daugiau kaip 40 lokacijų Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Telšiuose leidžia susipažinti su ateinančia jaunųjų menininkų, dizainerių, juvelyrų, metalo meno meistrų, skulptorių, restauratorių, architektų, scenografų ir menotyrininkų karta bei patirti, kaip gimsta naujausios šiuolaikinio meno ir dizaino tendencijos.

Šios parodos metu VDA plačiai atveria savo galerijų, auditorijų, laboratorijų, net ir rūsių duris. O bendradarbiaujant su Lietuvos dailininkų sąjunga, muziejais, bibliotekomis, kitomis galerijomis bei erdvėmis – savo kerus skleidžia visame mieste. Vilniuje, pagrindinės ekspozicijos koncentruosis trijuose VDA pastatuose – Maironio g. 6, Malūnų g. 5 ir Maironio g. 3. Lankytojų lauks ir kitos erdvės: VDA galerijos („Artifex“, „Akademija“, „5 Malūnai“, „Kreatoriumas“, A. ir A. Tamošaičių galerija „Židinys“, VDA „Lauko ekspo“), LDS galerijos („Arka“, „Pamėnkalnio galerija“, „Dailininkų sąjungos galerija“, „Medūza“), galerijos „Atletika“ ir „Vartai“, M. Mažvydo biblioteka bei kitos erdvės.

Baigiamųjų darbų paroda žymi studijoms skirto gyvenimo tarpsnio pabaigą, apvainikuotą profesionalaus menininko diplomu ir pasirodymu žiūrovams. Kartu tai prasidedančios savarankiškos menininko karjeros momentas. Atsisveikindami su šių metų akademijos absolventais norime jiems suteikti platformą, kurioje jie gali plačiai ir garsiai prisistatyti visuomenei

prof. Ieva Skauronė
Vilniaus dailės akademijos rektorė

Parodos laikotarpiu galerija „Arka“ veikia specialiu darbo laiku:

  • Birželio 3 d., pirmadienis – 14-18 val.
  • Birželio 4 d., antradienis – 10-18 val.
  • Birželio 7 d., penktadienis (Kultūros nakties programa) – 12-22 val.
  • Birželio 12-13 d., trečiadienis-ketvirtadienis – 10-20 val.
  • Kitomis dienomis galerija atvira įprastu laiku.

Parodos metu galerijoje vyks visuomenei atviri Dizaino katedros absolventų baigiamųjų darbų gynimai:

  • Birželio 4 d., antradienį, 10 val. Mados dizaino gynimai.
  • Birželio 4 d., antradienį, 10 val. Grafinio dizaino gynimai.
  • Birželio 12 ir 13 d., trečiadienį ir ketvirtadienį, 10 val. Daiktų dizaino gynimai.

Paroda yra Kultūros nakties programos dalis bei Dizaino savaitės dalis. Paroda galerijoje „Arka“ veiks iki birželio 14 d.

Parodos organizatorius: Vilniaus dailės akademija.

Paroda yra Lietuvos dailininkų sąjungos ir galerijos „Arka“ kūrybinės programos dalis. Organizacijos veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.