Tarptautinio meninio stiklo simpoziumo „GlassJazz“ kolekcija

Paroda veiks:2019 10 17 – 11 07
Parodos atidarymas: spalio 17 d., ketvirtadienį, 18 val.

Sveiki atvykę į pragarą!” – toks užrašas 2014, 2016, 2018 metais stiklo meno mylėtojus pasitiko ant meninio stiklo studijos „Glasremis“ Panevėžyje durų. Čia užgimė ir jau tris kartus vyko tarptautinis meninio stiklo simpoziumas „GlassJazz“. Ir čia buvo karšta visomis prasmėmis. Gyvais improvizacijų saitais susijungė stiklo menininkai iš Čekijos, Lenkijos, Suomijos, Švedijos, JAV, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės, Kinijos, Vokietijos, Rusijos, Latvijos, Estijos, Islandijos, Baltarusijos, Prancūzijos, Belgijos ir Lietuvos bei lietuvių džiazo meistrai. Siekdami praplėsti simpoziumo ribas ir sampratas, organizatoriai į projektą integruoja ir kitas meno sritis: lazerių šviesomis žiūrovus stebino pirotechnikos ir fejerverkų profesionalai „Blikas“, į trečiajį kūrybinį vyksmą įsiliejo žinomi poetai – Elvyra Pažemeckaitė, Dainius Dirgėla ir jaunieji rašytojai, literatūros mylėtojai – Panevėžio moksleiviai. Simpoziumo metu atviroje studijoje auditorija galėjo iš arti pamatyti kūrybinį procesą, kurį dokumentavo žymūs fotomenininkai ir video kūrėjai.

Žiūrovui, pirmą kartą atėjusiam į karšto stiklo studiją, gali susidaryti įspūdis, jog viskas itin paprasta. Profesionaliai įvaldyti įrankiai, disponavimas tūkstantine temperatūra įkaitinta medžiaga ir prieš pat akis gimstantys originalūs stiklo meno objektai apgaulingai verčia manyti, jog viskas čia – tik improvizacija. Kaip džiaze, kažkada atsiradusiame marginalizuotoje visuomenės dalyje, tačiau išaugusiame į garbingą muzikos žanrą. <...> Tačiau kaip I. Bergmanas yra pasakęs: „Tik tas, kuris yra gerai pasiruošęs, turi galimybę improvizuoti.

Evelina Januškaitė-KrupavičėMenotyrininkė

Parodoje „Arkoje“ eksponuojama stiklo kūrinių kolekcija, sudaryta iš visų trijų simpoziumų metu sukurtų kūrinių, ir trečiojo simpoziumo procesą fiksavusių fotomenininkų Ramūno Danisevičiaus, Valentino Pečinino, Tado Povilonio, Audrio Guoko fotografijos. Parodoje taip pat demonstruojami Vytauto Adomaičio ir Tomo Kalinausko simpoziumo metu sukurti filmai.

Parodos draugai:

Lietuvos dailininkų sąjunga

Lietuvos kultūros taryba

Studija “Glasremis”

Panevėžio miesto dailės galerija