Q19 organizatorius:Lietuvos dailininkų sąjunga
Kuratorės:Rita Mikučionytė, Nijolė Nevčesauskienė, Evelina Januškaitė.
Laikas:2019 04 12 – 2019 05 25

Atmintis yra ir regėtų vaizdų archyvas, ir jų prisiminimo veiksmas. Atmintyje sąveikauja ir nuolat keičiasi įvairūs asmeniniai suvokimai, prisiminimai ir patirtys, todėl atmintis nuolat vyksta. Ji yra kaskart perkuriama ir atsinaujinanti laikmena, o meno praktikoje kūrėjas ir suvokėjas yra šios laikmenos kūnai. Terminas memorabilia apibrėžia tai, kas pateikia įrodymų ar informacijos apie praeities įvykius. Tai gali būti suvokiama ir kaip tam tikrų objektų kolekcionavimas, siekiant kažką prisiminti. Q19 koncepcijoje atmintis funkcionuoja kaip skirtingus praeities fenomenus atskleidžiantys ir saugantys požiūriai: šiuolaikinis menas kryptingai skleidžiasi per įvairias atminties formas, kurios gali būti sisteminamos ir per asmenines atminties reikšmes, ir per kolektyvinės atminties ženklus.

Q19 parodose 8-ose galerijose dalyvauja 128-ies menininkų kūriniai. Kiekvienai ekspozicinei erdvei sudaromos atskiros kolekcijos pagal kuratorių suformuotas potemes:

Kvadrienalės oficialus atidarymas vyks balandžio 12 d., penktadienį, 18 val., Dailininkų sąjungos galerijoje (DSG), Vokiečių g. 2, Vilniuje. Atidarymo metu DSG bus pristatytos keturios parodos Vilniuje. Tą vakarą parodas šiose galerijose galima bus apžiūrėti iki 21 val.

*** Šiuolaikinės dailės kvadrienalę kas ketverius metus organizuoja Lietuvos dailininkų sąjunga. Kvadrienalės tikslas – pristatyti šiuolaikinę, pastarųjų kelerių metų Lietuvos menininkų kūrybą, didinti jos žinomumą, prieinamumą, telkti ir skatinti profesionalius dailininkus ir dailėtyrininkus Lietuvos kultūros plėtrai, raidos tendencijų analizei ir visuomenės sampratos apie profesionalųjį meną ugdymui.

Partneriai: Dailininkų sąjungos galerija, Vilniaus grafikos meno centras, Šv. Jono gatvės galerija, Arkos dailės galerija, Klaipėdos galerija, Meno parkas, GalerijaXX, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras.

Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, LR Kultūros ministerija, Crustum, Kalba plytos.

Q19 parodos vyks:

2019 m. balandžio 12 d. – gegužės 6 d.
Dailininkų sąjungos galerija
(Vokiečių g. 2, Vilnius)

2019 m. balandžio 12 d. – gegužės 6 d.
LDS Arkos dailės galerija
(Aušros Vartų g. 7, Vilnius)

2019 m. balandžio 12 d. – gegužės 6 d.
LDS Pamėnkalnio galerija 
(Pamėnkalnio g. 1, Vilnius)

2019 m. balandžio 12 d. – gegužės 6 d.
LDS Šv. Jono gatvės galerija
(Šv. Jono g. 11, Vilnius)

2019 m. balandžio 19 – gegužės 12 d.
Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras
(Didžioji vandens g. 2, Klaipėda)

2019 m. balandžio 24 d. – gegužės 18 d.
LDS Meno parko galerija
(Rotušės a. 27, Kaunas)

2019 m. balandžio 29 d. – gegužės 16 d.
„GalerijaXX“
(Laisvės a. 7, Panevėžys)

2019 m. balandžio 30 d. – gegužės 25 d.
Vilniaus grafikos meno centro galerija „Kairė-dešinė“
(Latako g. 3, Vilnius)

Daugiau informacijos