Vygintas Orlovas

Tarpdisciplininio meno kūrėjas

Gimiau 1989 m. Kaune.
Esu menininkas tyrėjas, kuriantis ir dirbantis Vilniuje.

Kūrybos moto:
Manau, kad betarpiškas bendravimas yra žavi utopija. Bendravimo veiksme visada skleidžiasi tarpininkas – ar tai būtų žodžiai, ar garsai, ar vaizdai, visa tai yra medija, kurioje įkūnijama tam tikra mintis, jausena ar emocija – neįžodinta patirtis. Savo ruožtu suvokėjui tenka neįmanoma užduotis interpretuoti išraiškos rezultatą. Taigi, pradinė mintis ir gautoji niekada nėra tapačios dėka vertimų ir triukšmų, kurie yra neatsiejama bendravimo proceso dalis.

Įprastoje komunikacijos schemoje medijų triukšmai pateikiami kaip trukdžiai, kuriuos siekiama pašalinti. Mano nuomone, šie transformacijos procesai ne tik sunaikina dalį nešamos minties, bet ir sukuria kažką naujo, netikėto bei atskleidžia svarbias pačios naudojamos medijos savybes, tad savo kūryboje stengiuosi juos išryškinti ir tai dažnai tampa pagrindiniu kūrybos įrankiu bei meninių tyrimų objektu.

Biografija

Nuo 2014 m. – meno doktorantūros studijos Vilniaus dailės akademijoje.

2012–2014 m. – meno magistrantūros studijos, monumentalios dailės studijų programoje (diplomas su atžymėjimu), Vilniaus dailės akademijoje.

2008–2012 m. – meno bakalauro studijos, monumentalios dailės studijų programoje, Vilniaus dailės akademijoje.