Birželio 27 dieną, 17 val. galerijoje „Arka“ kviečiame į Danutės Jazgevičiūtės knygos pristatymą!

„Gyvenimas didmiestyje, arba Kvaišalai“ – antrasis keramikės Danutės Jazgevičiūtės romanas. Jame rašoma apie mažo miestelio provincialės Gerdos pastangas išsiveržti iš namų. Išsipildo jos svajonė – įstoja mokytis tapybos į Dailės akademiją. Gerda tiki, kad kada nors ji nustebins savo talentu ne tik Lietuvą, bet gal visą pasaulį. Deja… Studijuojant jos svajonės pamažu blėsta susidūrus su karčia realybe: dėstytojų abejingumu, neobjektyvumu, bendrakursių, turtingų tėvų vaikų, klasta.
Neranda užuovėjos ir turtingos ponios namuose, kur už suteiktą būstą privalo pildyti šeimininkės kaprizus. Čia ji pirmą kartą patiria, kas yra kvaišalai. Jos gražaus gyvenimo iliuzijas sužlugdo skaudi tiesa – kvaišalai tarp jos bendrakursių nėra tabu.

Nusiraminimą ir paguodą Gerda randa kompiuteriu rašydama laiškus motinai. Rašo juos ir motinai mirus, nors ir žino, kad atsakymo nebesulauks…
Kas skaitys laiškus Anapilyje?

 

Apie autorę:

Danutės Jazgevičiūtė gimė Utenoje. 1969 metais baigė Vilniaus dailės institutą (Vilniaus dailės akademiją). Nuo 1976 metų Dailininkų sąjungos narė. Dalyvauja parodose, simpoziumuose Lietuvoje ir užsienyje, yra gavusi ne vieną apdovanojimą. 1993–2014 m. dėstė Vilniaus pedagoginiame institute (Edukologijos universitete).